Start

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Piknik Rodzinny

❗️❗️❗️Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim w najbliższą sobotę z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin oraz Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zaprasza na ???????? Piknik Rodzinny ????????.
Patronat honorowy objęli: Marzena Dębniak Starosta Ostrowiecki oraz Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.
???? Wydarzenie odbędzie się na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim w godzinach od 15:00 do 20:00.
???? W programie: animacje, gry i zabawy???? ????, występy dzieci, dmuchańce, konkursy, quizy z nagrodami.
Serdecznie zapraszamy!

Uwaga Organizatorzy Turnusów Rehabilitacyjnych!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że od dnia 1 stycznia 2022 r. proces obsługi uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych realizowany jest przez Organizatorów wyłącznie elektronicznie z uwagi na konieczność procedowania wniosków w systemie SOW. Dzięki Systemowi SOW Organizatorzy aplikować mogą bez wychodzenia z domu i poza godzinami pracy urzędów (w praktyce 24 godziny na dobę) o środki PFRON, co daje istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami filmowymi dotyczącymi funkcjonowania Modułu Organizatora Turnusu.

Film 1 – Logowanie do systemu SOW, odzyskanie hasła

Film 2 – Akceptacja informacji o wyborze turnusu rehabilitacyjnego

Film 3 – Złożenie do Realizatora oświadczenia w sprawie turnusu rehabilitacyjnego

Film 4 – Złożenie informacji o przebiegu turnusu rehabilitacyjnego

  

ANTYPRZEMOCOWA LINIA POMOCY SEXED.PL

"Własna firma z POWERem"

Życzenia Wielkanocne

Punkt Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim już otwarty.

W dniu 7 kwietnia 2022 r. uroczyście starosta Marzena Dębniak oraz dyrektor PCPR Joanna Pikus otworzyły Punkt Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Punkt zajmuje się poradnictwem psychologicznym, prawnym, ale także poradnictwem terapeutycznym. Dzisiaj traktuje się każdą osobę indywidualnie i dlatego też indywidualnie przygotowuje się programy pomocowe. Z takiej formy będą mogły skorzystać osoby, które jej potrzebują łącznie z niepełnosprawnymi czy dziećmi. Czasy mamy ciężkie, życie jest naprawdę trudne i ja się cieszę, że ten punkt już wystartował, ponieważ jest on bardzo potrzebny – mówiła podczas otwarcia starosta Marzena Dębniak.

Jak zaznaczyła Joanna Pikus, dyrektor PCPR - z punktu korzystają osoby, które tak naprawdę doświadczają różnego rodzaju przemocy, zarówno cyberprzemocy, przemocy rówieśniczej, przemocy domowej. Korzysta młodzież, korzystają dzieci, osoby dorosłe, rodziny zastępcze, które potrzebują takiego wsparcia, ale również osoby, które mają problem z uzależnieniami, które nie radzą sobie z problemem i w takie uzależnienia popadają. Osoby, które mają problemy z napisaniem wniosku do sądu, wniosku o ustalenie ojcostwa. Nie każdy sobie tak naprawdę może sam takie pismo zredagować, dlatego taka pomoc prawnicza tutaj też jest oferowana – mówiła J. Pikus.

Punkt Interwencji Kryzysowej jest zlokalizowany na 7 piętrze Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Świętokrzyskiej 22.

Aby uzyskać pomoc wystarczy przyjść do punktu lub umówić się telefonicznie pod numerem (41) 249-94-08.

 

Materiały informacyjne Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Przejdź do - Materiały informacyjne Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej